2020 Utstillingsvirksomheten 2020
2019 Utstillingsvirksomheten2019
2018 Utstillingsvirksomheten 2018
2017 Utstillingsvirksomheten 2017
2016 Utstillingsvirksomheten 2016
2015 Utstillingsvirksomheten 2015
2014 Utstillingsvirksomheten 2014
2013 Utstillingsvirksomheten 2013
2012 Utstillingsvirksomheten 2012
2011 Utstillingsresultat pr klubb

Utstillingsresultat pr utstilling

Nordia 2017 Nordia 2017, Velje Danmark – nordisk utstilling

Utstillerliste

Resultatliste

Brasilia 2017 Brasilia 2017, Brasilia, Brasil 24. – 29. oktober 2017 – internasjonal utstilling

Utstillingskatalog

Resultat norske utstillere

Navn Eksponat Klasse Poeng Medalje
Bromander, Axel The Seychelles 1846-1936 2D – Tradisjonell 85 Stor Vermeil
Fossmark, Atle Faroe Islands Postal Conditions During WWII 3C – Posthistorie 87 Stor Vermeil
Heskestad, Terje Postal History from Southern Coast of Norway until GPU 3C – Posthistorie 92 Gull
Sundsbø, Ivar Bohemia and Moravia Postal History 1938-1945 3C – Posthistorie 87 Stor Vermeil
Knut Glasø The Local Post of Throndhjem 9A – Litteratur 91 Gull

Komplett resultatliste

Grand prix – kandidater og vinnere

Postex 2017 Tromsø – nasjonal postex – utstilling (kun bedømming ikke utstilling) 7. oktober 2017

Resultatliste (siste i dokumentet)

Tromsø 2017 Tromsø 2017 – Tromsø reginal utstilling 7. – 8. oktober 2017

Resultatliste

Lister 2017 Lister 2017, Farsund – nasjonal enrammers og regional utstilling 16. – 17. september 2017

Utstillingskatalog

Resultatliste

Bandung 2017 Bandung 2017, Indonesia – internasjona utstilling 3. – 7. august 2017

Norske utstillingsresultat

Samling nr Klasse Etternavn Fornavn Tittel Poeng Medalje
1305 1C Klemetsen Jon Czechoslovakia 1918 til 1928 (Previous title : CSR 1918 to 1928) 85 LV
2315 2C Fossmark Atle Faroe Islands – Postal Conditions during WW II 85 LV
2316 2C Heskeland Terje Postal History from the Southern Coast of Norway until GPU 93 G
2317 2C Ødegaard Jan The Use of the Norwegian 1877/1878 Posthorn Stamps 88 LV SP
4010 4 Slettebø Hallvard Zeppelin – the Norway Connection 88 LV
5107 5A Fomenko Line Hellum In the World of Butterflies 76 LS
5313 5C Veggeland Turid Bitter Pills and Strond Drops 93 G SP
Frefil 2017 Frefil 2017, Fredrikstad – regional utstilling 16. -18. juni 2017

Utstillingskatalog

Premieliste

Finlandia 2017 Finlandia 2017 , Tampere Finland – internasjonal (FEPA) 24. – 28. mai 2017

Eksponater – pr klasse

Eksponater – pr land

Eksponater – alfabetisk utstiller

Litteratur – eksponatene

Komplett resultatliste

De norske resultatene fra FEPA-utstillingen Finlandia 2017:
Tom Komnæs: “Norwegian Skilling Covers – domestic and abroad”, mesterklasse, stor gull, kandidat til Grand Prix
Turid Veggeland: “Bitter Pills and strong Drops”, motiv, gull 93p
Terje Heskestad: “Postal History from the Southern Coast of Norway until GPU”, posthistorie, gull 92p + ærespris for materiale
Audun Hanstveit: “Development of postal services for the conveyance of domestic and foreign mail by a west Norwegian fjord system”, posthistorie, stor vermeil 88p
Eigill Trondsen: “Norwegian Registered Mail 1800–1950’s”, posthistorie, stor vermeil 88p
Hallvard Slettebö: “Zeppelin – the Norway Connection”, luftpost, stor vermeil 88p
Henning Jarle Mathiassen: “Longer, higher, faster – success, trouble and disaster”, åpen, stor vermeil 88p
Georg Størmer: “Norway 1855–68. The First Three Issues”, tradisjonell, stor vermeil 87p
Axel Bromander: “The Seychelles 1843 to KG V”, tradisjonell, stor vermeil 86p
Per-Christian Wallén: “Soviet Censorship during the Great Patriotic War”, posthistorie, vermeil 83p
Jon Klemetsen: “CSR 1918–28”, tradisjonell, vermeil 80p
Karl-Erik L. Olsen: “From Helgø to Skorpa”, postkort, stor sølv 76p
Odd Johansen: “Bridges – The fascinating link”, motiv, stor sølv 75p
Jan Lauridsen: “Russia via Vardø”, enrammes posthistorie, 86p
Øyvind Midtlid: “Aalesund preadhesive letters 1848–1854”, enrammes posthistorie, 84p

 

Drafnia 2016 Drafnia 2016 – Drammen – regional utstilling 11. – 13. november 2016

Utstillingskatalogen

Reportasje på de svenske forbundssidene

Artikkel i Drammens Tidende

Philataipei 2016 Philataipei 2016 Taiwan – internasjonal utstilling 21. – 26. oktober 2016.
Vardø 2016 Vardø 2016 – Vardø, regional utstilling 7. – 8. oktober 2016

Oversikt over samlingene

Resultatliste

New York 2016 New York 2016 – New York – USA – internasjonal utstilling (FIP) 28.5 – 4.6.2016

Oversikt alle utstillere

Resultater norske utstillere

Hele resultatlisten

Postex 2016 Postex 2016 – nasjonal – kun bedømmelse 22. mai 2016
Nordia 2016 Nordia 2016 – Jysväskylä Finland – nordisk utstilling 8. – 10. april 2016

Eksponater

Resultatliste

Grand Prix Nordia : Erkki Toivakke : Finland 1856-1875.
Grand Prix International : Jan-Olof Ljungh : From NDP to UPU. Letters sent to overseas Distinations 1868-1875.
Grand Prix Nordique : Tom Lauridsen : Danmarks og DWI’s tofarvede frimærker “omvendte serien”
Grand Prix National : Hannu Kauppi : Finland, M-1930 definitive series.

Nordia 2015 Nordia 2015 – Stockholm Sverige -nordisk utstilling 30. oktober – 1. november 2015

Utstillingskatalog

Vinner av mesterklassen ble Petter Wittsten med Sweden 1855-1872.The First Five Stamp Issue

Mandal 2015 Mandal 2015 , Mandal – regional utstilling
Singapore 2015 Singapore 2015 – Singapore – internasjonal utstilling 14.- 19. august 2015

Total resultatliste pr land

Total resultaliste pr medalje

Total resultatliste pr klasse

Hallvard Slettebø – “World Scouting” – Stort Gull 96 poeng
Knut J. Buskum – “The Norwegian Skilling issues on Postal items” – Stort gull 95 poeng
Turid Veggeland – “Bitter Pills and Strong Drops”- Gull 93 poeng + Special prize
Bjørn G. Solaas -“Der Deutsche Maler Albrecht Dürer” – Gull 91 poeng
Hans Blom -“Great Britain -Queen Victoria” – Stor Vermeil – 86 poeng
Georg Størmer -“The Stamps of South East Europe and Levant 1850-78” – Stor Vermeil – 85 poeng
Bjørn G. Solaas – “Paloma” -Pablo Picassos Favourite Bird” (1 ramme, deles ikke ut medalje)) Vermeil 84 poeng
Gunn Nibe – “Care and Nuturing from a Historical Perspective” – Vermeil 83 poeng
Petter J.Taraldsen “On Tracks” – Vermeil 81 poeng
Jon Klemetsen – “CRS 1918-1928” – Vermeil 80 poeng

Trondheim 2015 Trondheim 2015, Trondheim – nasjonal og regional utstilling 5. 7. juni 2015

Eksponater nasjonal utstilling

Eksponater regional utstilling

Mesterklassen ble vunnet av Trygve Karlsen fra Nordenfjeldske Filatelistforening for eksponatet “Ytre Namdal”:

London 2015 London 2015 Europhilex – internasjonal (FEPA)

London 2015 Resultater pr utstillingsklasse

Tomas Bolsø: “Some companies which first used Perfins in Denmark” (posthistorie), 76p stor sølv
Tom Komnæs: “The postal history of Norwegian skilling covers” (posthistorie), 95p stor gull
Atle Fossmark: “Faroe Islands postal conditions WW II” (posthistorie), 85p stor vermeil
Eivind Lund: “Use of mail in the coastal town Guayaquil in the period 1780-1865” (posthistorie), 90p gull
Henning Jarle Mathiassen: “Longer, higher, faster – success, trouble and disaster” (åpen), 92p gull
Hallvard Slettebø: “Interrupted mail of Scandinavia” (posthistorie), 90p gull
Georg Størmer: “The Perkins Bacon years” (tradisjonell), 91p gull
Per Åge Sørum: “Studies on the production of SG Norway O219 surcharge; 2 on 5 øre magenta” (tradisjonell), 83p vermeil
Wilfred Wasenden: “British Mail sent to Norway, Denmark and Sweden before 1876” (posthistorie), 85p stor vermeil

Haldenfil 2015 Haldenfil 2015 – Halden – regional utstilling

Oversikt over samlinger

Nordia 2014 Nordia 2014 – Lillestrøm – nordisk utstilling

Katalog

Resultatliste

Vinner av mesterklassen ble Tom Komnæs “The Postal History of Norwegian Skilling Covers” med et poeng foran Lars Engelbrecht “Bicoloured Postal Stationery of Denmark 1871-1905”.
Skagerak 2014 Skagerak 2014, Arendal – regional utstilling
Salon Planete Timres 2014 Salon Planete Timbres 2014, Paris Frankrike – internasjonal (FEPA)

Tom Komnæs : “Norwegian skilling covers” (PH) Stor gull 95p + juryens lykkeønskninger
Turid Veggeland : “Bitter pills and strong Drops” (PH) Stor gull 95p
Terje Heskeland : “Postal history on the South Coast of Norway until 1875” (PH) Gull 93 p + ærespris
Michel Lascombe : “Hambourg sous l’occupation fraçaise 1806-1814″ (PH) Stor vermeil 87 p
Hallvard Slettebø : “Norway ? the Zeppelin connection” Stor vermeil 86p
Per-Christian Wallen : “Norway at War ? Extra ordinary actions on mail from Norwegians” (PH) Stor sølv 77p
Erling Johan Aune : “Suriname, the postal development” (PH) Stort sølv 75 p

Frefil 2013 Frereg 2013 Frefil 2013 – Fredrikstad – nasjonal utstilling Frereg 2013 -regional utstilling
Varanger 2013 Varanger 2013 – Vadsø – regional utstilling
Nordia 2013 Nordia 2013 – Island – nordisk utstilling (norske resultater)
Rogaland 2013 Rogaland 2013 – Stavanger – en-rammers nasjonal og regional utstilling
Tromsø 2012 Tromsø 2012 – Tromsø – regional utstilling
Nordia 2012 Nordia 2012 – Roskilde Danmark – nordisk utstilling
Sørland 2012 Sørland 2012 – Kristiansand – nasjonal utstilling

Juryrapport Resultatliste

Indonesia 2012 Indonesia 2012 – internasjonal utstilling

Øystein Grøntoft «Madagascar 1825-1935», tradisjonell, stor vermeil 87p
Frank Gilberg «Fredersdorf (bei Berlin)», tradisjonell, stor vermeil 85p
Knut Fr. Knutzen «The Norwegian Skilling Issues», tradisjonell, gull 90p
Jan Ødegaard «The Use of the Norwegian 1877-1878 Posthorn Issue», posthistorie, stor vermeil 86p
Tønnes Ore «Carpatho-Ukraine», posthistirie, gull 90p
Helge Rune Grastveit «Pretty Polly», motiv, gull 91p
Inge Johansen «The Story of the Non Polluting Two-Wheeler”, motiv, vermeil 80p
Bjørn Gunnar Solaas «Albrecht Dürer – Produkt und Gestalter seiner Zeit», motiv, gull 91p
Ine Lund «Gymnastics», ungdom, stor sølv 77p
Tord Meling «Sheets from my Collection of the Faroe Islands», ungdom, vermeil 83p
Trym Meling «George Washington», ungdom, vermeil 81p
Wilfred Wasenden «The War 1807-1814», en-rammes posthistorie, gull 92p + ærespris

Lister 2002 Lister 2012 – Farsund – regional utstilling
Filos 2011 Filos 2011 – Oslo – regional utstilling
Bergen Hundre Bergen Hundre, Bergen – nasjonal utstilling
Nordia 2011 Nordia 2011, Jyväskyla, Finland – nordisk utstilling (norske resultater)
Indipex 2011 Indipex 2011, New Delhi, India – internasjonal (FIP)

Eivind Lund: Classic Ecuador 1865-1881 (TR) 95 stor gull
Helge Rune Grastveit: Pretty Polly (TH) 92 gull
Knut Fr. Knutzen: The Norwegian Skilling Issues (TR) 91 gull
Tønnes Ore: Banat and Bacska (PH) 90 gull
Frank Gilberg: Fredersdorf (Bei Berlin) (TR) 90 gull
Øystein Grøntoft: Madagascar 1825-1935 (TR) 88 stor vermeil
Ivar Sundsbø: AV2 and Air-Transit Markings on air mail (AE) 85 stor vermeil
Ole-Fredrik Olsen: Father of the Nation (TH) 70 sølv

Frefil 2010 Frefil 2010, Fredrikstad – nasjonal utstilling
Sandnes 2010 Sandnes 2010, Sandnes, regional utstilling
Portugal 2010 Portugal, Lispoa – internasjonal (FIP)

Arne Thune-Larsen: The postal communication between Norway and France up to U.P.U. (PH) 92 gull
Petter E. Pedersen: Norway Posthorn in Roman Capitals (TR) 91 gull ærespris
Terje Heskestad: Postal History at the south coast of Norway up to 1878 (PH) 91 gull
Bjørn Gunnar Solaas: Albrecht Dürer – Product and model of his time (TH) 90 gull
Per Erik Knudsen: Danish Locals, the copenhagen area (TR) 88 stor vermeil
Knut V. Buskum: Norway – the Skilling stamps used on postal items (PH) 88 stor vermeil
Tore Gjelsvik: Nordland Post Office – on land and at sea (LI) 88 stor vermeil
Knut Richard Rasmussen: Norwegian Air Mail 1920-1945 (AE) 85 stor vermeil
Dag Røhjell: Commonwealth of Australia (TR) 78 stor sølv

Frimerker i Sentrum 2010 Frimerker i Sentrum 2010, Oslo, nasjonal enrammers utstilling
Ålesund 2010 Ålesund 2010, Ålesund regional utstilling
Nordia 2010 Nordia 2010 Borås, Sverige nordisk utstilling (norske resultater)
London 2010 London 2010, London – internasjonal (FEPA)

Jan Ødegaard: The use of the Norwegian 1877-79 Posthorn Stamps (PH) 90p gold
Tore Gjelsvik: The Nordland Post Office on Land and at Sea (LI) 88p large vermeil
Ivar Sundsbø: Protectorate Bohemia and Moravia Postal History 1938-1945 (PH) 88p large vermeil
Oslo Filatelistklubb: Norgeskatalogen 2010 (LI) 87p large vermeil
Per Erik Knudsen: Danish locals – the Copenhagen area (TR) 82p vermeil
Oddvar Jan Melsæter: Local Mail in Occupied Poland 1915-1918 (TR) 82p vermeil
Gerd Andersen: More to Pay (PH) 80p vermeil
Tore Gjelsvik: Jernbane og post gjennom Meråker (LI) 77p large silver

Antverpia 2010 Antverpia 2010, Antwerpen, Belgia – internasjonal (FEPA)

Tor Odd Braseth: Stenkjer (PH) 80p, vermeil
Tore Gjelsvik: The Nordland Post Office on Land and at Sea (LI) 85p, stor vermeil
Tore Gjelsvik: Jernbane og post gjennom Meråker (LI) 77p, stor sølv
Johnny Haugen: The decision is… Lillehammer (OP) 72p, sølv
Knut Fr. Knutzen: From Norway No. 1 through Shaded Posthorn (TR) 88p, stor vermeil
Henning Jarle Mathiassen: Longer, higher faster – success trouble and disaster (OP) 78p, stor sølv
Tønnes Ore: Carpatho-Ukraine (PH) 82p, vermeil
Hallvard Slettebø: World Scouting (TH) 95p, stor gull
Per-Christian Wallén: Soviet Censorship during the Great Patriotic War (PH) 80p, vermeil
Wilfred Wasenden: Queen Victoria (TR) 83p, vermeil

Haldenfil 2010 Haldenfil 2010, Halden, regional utstilling
Birdpix 6 Birdpix 6, Antwerpen, Belgia – internasjonal fuglemotivutstilling

Kjell Breivik: Aves Norvegicae (TH) 81p, stor vermeil
Helge Rune Grastveit: Pretty Polly (TH) 93p, stor gull og ærespris

Bergen 09 Bergen 09, regional utstilling
Hålogaland 09 Hålogaland 09, Harstad, regional utstilling
Bulgaria 2009 Bulgaria 2009, Sofia – internasjonal (FEPA)

Svein Arne Hansen: Le Ville D’Orleans gull 92p.
Tønnes Ore: Carpatho-Ukraine gull 91p.
Bjørn Gunnar Solaas: Der Deutsche Maler Albrecht Dürer gull 90p og ærespris.
Frank Gilberg: Fredersdorf (bei Berlin) stor vermeil 88p.
Knut-Fredrik Knutzen: From Norway No1 through Shaded Posthorn stor vermeil 88p.
Wilfred Wasenden: Queen Victoria stor vermeil 88p.
Tor Odd Braseth: Steinkjer stor vermeil 88p.
Helge Rune Grastveit: Pretty Polly stor vermeil 88p.
Tore Gjelsvik: The Nordland Post Office stor vermeil 88p.
Per Erik Knudsen: Danish locals, the Copenhagen area stor vermeil 87p.
Bjørn H. Bakken: Bulgaria 1878-1945, National Liberation and Human Tragedies vermeil 87p (stor vermeil ikke tildelt i åpen klasse).
Ivar Sundsbø: Postal History of Bohemia & Moravia 1938-1945 stor vermeil 85p.
Tore Gjelsvik: Jernbane og post gjennom Meråker stor sølv 77p.

Nordia 2009 Nordia 2009, Island nordisk utstilling
IBRA 09 IBRA 09, Essen, Tyskland – internasjonal (FEPA)
China 2009 China 2009, Luoyang, Kina – internasjonal (FIP)

Hallvard Slettebø: World Scouting (TH) Stor gull 95 p
Gunnar Loshamn: Danish West Indies Mails 1754-1879 (PH) Gull 91 p
Per-Erik Knudsen: Danish locals, The copenhagen Area (TR) stor vermeil 88 p + juryens lykkønskninger
Tore Gjelsvik: The Nordland Post Office (LI) Stor vermeil 88 p
Ingolf Kapelrud: Man’s Exploration and conquest of space, Target – The moon (TH) Stor sølv 78 p

Nordia 2008 Nordia 2008, Stavanger Nordisk utstilling
WIPA 2008 WIPA 2008, Wien Østerrike – internasjonal (FEPA)

Tore Gjelsvik: The Nordland Post Office, Stor vermeil 88 p
Eivind Lund: Ecuador, Stor vermeil 87 p
Turid Veggeland: Bitter Pills and strong Drops, Stor vermeil 85 p
Oddvar Jan Melsæter: Galizien, Stor sølv 77 p
Georg Størmer: The stamps of the old Levant, Stor sølv 76 p

Praga 2008 Praga 2008, Praha, Tsjekkia – internasjonal (FIP)

Tønnes Ore: Carpatho-Ukraine, Stor vermeil 88 p
Tore Gjelsvik: The Nordland Post Office, Stor vermeil 87 p
OFK: Norgeskatalogen 2008, Stor vermeil 87 p
Terje Heskestad: Postal History of the South Coast of Norway, Stor vermeil 87 p
Knut Buskum: Norway, the Skilling Issues, Stor vermeil 85 p
Ivar Sundsbø, Bohemia & Moravia Postal History 1938-1945, Stor vermeil 85 p
Frank Gilberg: Fredersdorf (bei Berlin),Vermeil 83 p
Oddvar Jan Melsæter: Local Mail in Occupied Poland 1915-1918, Vermeil 82 p
NF: Håndbok III a, Vermeil 81 p
NF: Håndbok VIII, Vermeil 81 p

Olympex 2008 Bejing – internasjonal

Halvor Kleppen: The World of Skiing (TH) Gull 92 p
Inge Johansen: The story of the non-polluting two-wheeler (TH) Vermeil 87 p

Efiro 2008 Efiro 2008, Bucurest, Romania – internasjonal (FIP)

Svein Arne Hansen: Ville d’Orleans (OF) Gull 94 p, ærespris
Knut Fr. Knutzen: Norway, No.1 to Shaded Posthorn (TR) Gull 90 p
Bjørn Gunnar Solaas: Der deutsche Maler Albrecht Dürer -seine Reise in die Niederlande 1520/21 (TH) Gull 90 p
Wilfred Wasenden: Queen Victoria (TR) Stor vermeil 88 p
Eivind Lund: Ecuador 1865 – 1881 (TR) Stor vermeil 88 p
Tønnes Ore: Bánát and Bácska (PH) Stor vermeil 88 p
Tore Gjelsvik: The Nordland Post Office, on Land and at Sea (LI) Stor vermeil 88 p
Frank Gilberg: Guatemala (PH) Stor vermeil 87 p
Petter E. Pedersen: Norway Posthorn in Roman Capitals (TR) Stor vermeil 86 p
Turid Veggeland: Bitter Pills and strong Drops (TH) Stor vermeil 86 p
Oslo Filatelistklubb: Norgeskatalogen 2008 (LI) Stor vermeil 86 p
Bjørn H. Bakken: Bulgaria 1878 – 1946: National Liberation and Human Tragedies (OP) Vermeil 84 p
Ivar Sundsbø: Romania, Regent Portraits 1864 – 1890 (TR) Sølv 70 p
Oddvar Jan Melsæter: Poland up to 1924 (TR) Sølv 70 p

Salon du Timbre et de I’Ecrit 2008 Salon du Timbre et de I’Ecrit, Paris – internasjonal (FEPA)

Gunnar Loshamn: Danish West Indies Mails (PH) Gull 91 p
Hallvard Slettebø, Interrupted Mail of Scandinavia (PH) Stor vermeil 85 p
Oddvar Jan Melsæter, Die Währungsreform in Polen 1950 (TR) Vermeil 83 p
Line H Fomenko, In the World of Butterflies (TH) Vermeil 80 p
Johnny Haugen, Postage due markings of Norway (PH) Stor sølv 75 p

Israel 2008 Israel 2008, Tel Aviv – internasjonal (FIP)

Eivind Lund: Ecuador 1865-1891 (TR) Stor Vermeil 88 p
Tore Gjelsvik: The Nordland Post Office on Land and at Sea (LI) Stor Vermeil 88 p
Wilfred Wasenden: Letters in the 1700’s handled by Norwegian Post or forwarded by Courier (OF) Vermeil 87 p
Oslo Filatelistklubb: Norgeskatalogen Stor Vermeil (LI) 86 p
Helge Rune Grastveit: Pretty Polly (TH) Vermeil 84 p
Turid Veggeland: Bitter Pills and strong Drops (TH) Vermeil 83 p
Tønnes Ore: Fiume (PH) Stor Sølv 78 p
Johnny Haugen: Postage Due Markings of Norway (PH) Stor Sølv 77 p
Ole Fredrik Olsen: Father of the Nation (TH) Sølvbronse 68 p

Agder 08 Agder 08, Kristiansand regional utstilling
Mossfil 07 Mossfil 07, Moss – regional utstilling
Filos 2007 Filos 2007, Lillestrøm Nasjonal utstilling
Bofilex 07 Bofilex 07, Sverige – nasjonal utstilling

Tomas Bolsø: Noen danske perfins, 71 p, stor sølv
Ivar Orrestein Farstad: Cypriot post development, 65 p, sølv

Reysyn 2007 Reysyn 2007

Hallvard Slettebø, Interrupted mail of Scandinavia (PH), 85 G SP

Hunfil 2007 Hunfila 2007, Ungarn – internasjonal (FEPA)

(Legg merke til at medaljene er på nasjonalt nivå)
Per Erik Knudsen, “Danish locals, Copenhagen area” (TR), 92 LG SP
Tore Gjelsvik, “Norway – The Skilling Oscar stamps” (LI), 86 G SP
Tore Gjelsvik, “The Nordland Post Office – on Land and at Sea” (LI), 85 G
Tønnes Ore, “Banat and Backa” (PH), 85 G
Oddvar Jan Melsæter, “Die Währungsreform in Polen 1950” (TR), 79 V
Ole-Fredrik Olsen, “Father of the Nation” (TH), 72 LS

Vardø 07 Vardø 07, regional utstilling
Frimerker i Sentrum 2007 Frimerker i Sentrum 2007 Oslo regional enrammers utstilling
St. Petersburg 2007 St. Petersburg 2007, Russland – internasjonal (FIP)

– Tønnes Ore, “Trieste”, PH, 95p stor gull
– Knut-Fr. Knutzen, “From Norway No 1 through shaded posthorn”, TR, 88p stor vermeil
– OFK, “Norgeskatalogen 2007”, LI, 86p stor vermeil
– Knut J. Buskum, “Norway – the Skilling issues”, TR, 83p, vermeil
– Frank Gilberg, “Guatemala 1797-1902”, PH, 80p vermeil
– Oddvar Jan Melsæter, “Local mail in occupied Poland 1915-1918”, TR, 80p vermeil
– Per-Christian Wallén, “Soviet Censorship WWII”, PH, 78p stor sølv
– Gunnar Øra, “Navigare necesse est…”, TH, 76p stor sølv

Sørland 07 Sørland 07, Kristiansand nasjonal enrammers utstilling
Lister 07 Lister 07 Farsund, regional utstilling
Drafnia 2006 Drafnia 2006, Drammen regional utstilling (mangler resultatliste)
Belgica 2006 Belgica 2006 Belgia – internasjonal (FIP)

Motivklasse:
– Bjørn Gunnar Solaas, Albrect Dürers reise til Nederlandene, 86 LV
– Turid Veggeland, Bitter pills and strong drops, 82 V
– Inge Johansen, The story of the non-polluting two-wheeler, 75 LS
Ungdomsklasse:
– Jostein Taraldsen, Jernbanen – et mye brukt forbindelsesledd over hele verden, 70 S
Åpen klasse: (Her var det tre medaljer: 100-90 G, 89-75 S, 74-60 B)
– Oddvar Jan Melsæter, A Tribute to Johann Gutenberg, 86 S
En-rammes klasse: (Her var det fire medaljer: 100-90 G, 89-80 V, 79-70 S, 69-60 B)
– Ivar Sundsbø, Theresienstadt, 81 V
– Wilfred Wasenden, Letters in the 1700’s, 81 V
– Christoffer Kahrs, Tyske brevkort brukt i Estland, 78 S

Nordia 2006 Nordia 2006 Finland nordisk utstilling (mangler resultatliste)
Norfilex 06 Norfilex 06 Trondheim nasjonal utstilling
Espana 06 Espana 06 Spania – internasjonal (FIP)

Tønnes Ore : Bánát and Bácska – PH 90 G
Petter E. Pedersen : Norway Posthorn in Roman Capitals TR – 87 LV
Bjørn Schøyen : The Private Local Posts of Norway, 1850 to 1913 TR – 86 LV
Oslo Filatelistklubb : Norgeskatalogen 2006 LI – 86 LV
Ingolf Kapelrud : Man’s Exploration and Conquest of Space.Target – The Moon TH – 75 LS

Washington 2006 Washington 2006, U.S.A. internasjonal (FIP)


Norske resultater fra FIP-utstillingen i Washington D.C. 27.5.-3.6.2006:

Bernt J Fossum On Postal Service PH 93 G
Arne Thune-Larsen The Postal Communication between Norway
and France 1740-1880
PH 92 G
Hallvard Slettebø World Scouting TH 91 G
Tore Gjelsvik Norway – The Skilling Oscar Stamps LI 87 LV
Oslo Filatelistklubb Norgeskatalogen 2006 LI 86 LV
Wilfred Wasenden Letters in the 1700s Handled by Norwegian Post
or Forwarded by Courier
OFE 83 V
Tore Gjelsvik The Nordland Post Office – On Land and at Sea LI 82 V
Gilberg Guatemala from prestamp to about 1930 TR 79 LS
Oddvar Jan Melsæter A Tribute to Johann Gutenberg OP 82 S
Oslo 2005 Oslo 2005 Nasjonal utstilling
Berents 2005 Barens 2005 Vardø regional utstilling (mangler resultatliste)
Vestfold 2005 Vestfold 2005 Tønsberg regional utstilling
Brno 2005 Brno 2005 Tsjekkia – internasjonal (FEPA)

Bernt J Fossum : On postal service – PH 90 G
Tore Gjelsvik : Norway number one – the new handbook – LI 90 G
Tore Gjelsvik : Norway – the Skilling Oscar stamps – LI 88 LV
Bjørn G. Solaas : Der deutsche Maler Albrecht Dürer – seine Reise in die Niederlande 1520/21 – TH 87 LV
Knut Fr. Knutzen : From Norway no 1 through shade posthorn – TR 86 LV
Wilfred Wasenden : Queen Victorica – TR 86 LV
Arvid Jørgensen : Mail in the Troms region of Norway -up to about 1880 – PH 86 LV
Arne Thune-Larsen : The postal communication between Norway – France 1744-1880 – PH 85 LV
Paul H. Jensen : A revenue service of Norway to 1950 – RE 85 LV
Oslo Filatelistklubb : Norgeskatalogen 2005 – LI 85 LV
Tønnes Ore : Bànàt and Bàcka – PH 80 V
Halvor Kleppen : From military skiing to olympic biathlon – OF 66 B

Haldenfil 2005 Haldenfil 2005, regional utstilling
Espana 04 Espana 04, Spania – internasjonal (FIP)

Bernt J. Fossum PH 93 G
Arvid Gulvik Lie TR 93 G + ærespris
Paul H. Jensen PS 90 G
O. J. Melsæter OC 90 G
I. Sundsbø AE 88 LV + ærespris
OFK LI 87 LV
T. Gjelsvik LI 86 LV
T. Ore PH 85 LV
W. Wasenden TR 82 V
NF LI 81 V
T. Veggeland TH 80 V
T. Naug TR 75 LS
Le Salon de Timre Le Salon du Timbre, Paris – europeisk en-rammers :

Posthistorie – Marius B. Gabrielsen, NRGX.COM The Postmarks of Christiania, 75 poeng

Motiv – Halvor Kleppen, From military skiing to Olympix biathlon, 74 poeng

Luftpost – Hallvard Slettebø, LZ127 “Graf Zeppelin” and Norway, 75 poeng

Medaljegradene var gull 90-100, sølv 70-89 poeng, bronse 50-69 poeng

Postex 04 Postex 04 Oslo – nasjonal utstilling (mangler resultatliste)
Frefil 03 Frefil 03 – Fredrikstad – nasjonal utstilling
Sandnes 2002 Sandnes 2002 – regional utstilling
Nordia 2002 Nordia 2002 – Kristiansand – nordisk utstilling (resultatliste mangler)
Postex 2001 Postex 2001 Stavanger – nasjonal utstilling (kun bedømming)
Norwex 1997 Norwex 1997 – Oslo – internasjonal utstilling (FIP)