Mangler du brukernavn/passord?
Send epost til web-redaktor@filatelist.no så sender vi det til deg.
Oppgi hvilken klubb du er medlem i, eller om du er direktemedlem.

Ikke medlem ennå? Bli medlem

Arkiv utstillinger

2019

Utstillingsvirksomheten 2019

   

 2018

Utstillingsvirksomheten 2018

   
 2017  Utstillingsvirksomheten 2017
   
 2016  Utstillingsvirksomheten 2016
   
 2015  Utstillingsvirksomheten 2015
   
 2014  Utstillingsvirksomheten 2014
   
 2013  Utstillingsvirksomheten 2013
   
 2012  Utstillingsvirksomheten 2012
   
 2011

 Utstillingsresultat pr klubb

 Utstillingsresultat pr utstilling

   
 Nordia 2017

 Nordia 2017, Velje Danmark - nordisk utstilling

 Utstillerliste

 Resultatliste

   
 Brasilia 2017

 Brasilia 2017, Brasilia, Brasil 24. - 29. oktober 2017 - internasjonal utstilling

 Utstillingskatalog

 Resultat norske utstillere 

 Navn   Eksponat   Klasse  Poeng   Medalje 
         
 Bromander, Axel   The Seychelles 1846-1936   2D - Tradisjonell   85  Stor Vermeil
         
 Fossmark, Atle  Faroe Islands Postal Conditions During WWII  3C - Posthistorie  87  Stor Vermeil
         
 Heskestad, Terje  Postal History from Southern Coast of Norway until GPU   3C - Posthistorie   92  Gull
         
 Sundsbø, Ivar  Bohemia and Moravia Postal History 1938-1945  3C - Posthistorie  87  Stor Vermeil
         
 Knut Glasø  The Local Post of Throndhjem  9A - Litteratur   91  Gull

 Komplett resultatliste

 Grand prix - kandidater og vinnere 

   
 Postex 2017

 Tromsø - nasjonal postex - utstilling (kun bedømming ikke utstilling) 7. oktober 2017

 Resultatliste (siste i dokumentet) 

   

 Tromsø 2017

 Tromsø 2017 - Tromsø reginal utstilling 7. - 8. oktober 2017

 Resultatliste

   
 Lister 2017

 Lister 2017, Farsund - nasjonal enrammers og regional utstilling 16. - 17. september 2017

 Utstillingskatalog

 Resultatliste

   
 Bandung 2017

 Bandung 2017, Indonesia - internasjona utstilling 3. - 7. august 2017

Norske utstillingsresultat

 Samling  nr   Klasse   Etternavn   Fornavn  Tittel   Poeng   Medalje   
               
  1305  1C  Klemetsen   Jon   Czechoslovakia 1918 til 1928 (Previous title : CSR 1918 to 1928)  85  LV  
               
  2315  2C  Fossmark  Atle  Faroe Islands - Postal Conditions during WW II  85  LV  
               
  2316  2C  Heskeland  Terje  Postal History from the Southern Coast of Norway until GPU  93  G  
               
  2317  2C  Ødegaard  Jan  The Use of the Norwegian 1877/1878 Posthorn Stamps  88  LV  SP 
               
  4010  4  Slettebø  Hallvard  Zeppelin - the Norway Connection  88  LV  
               
  5107  5A  Fomenko  Line Hellum  In the World of Butterflies  76  LS  
               
  5313  5C  Veggeland  Turid  Bitter Pills and Strond Drops  93  G  SP
   
 Frefil 2017

 Frefil 2017, Fredrikstad - regional utstilling 16. -18. juni 2017

 Utstillingskatalog

 Premieliste

   
 Finlandia 2017

 Finlandia 2017 , Tampere Finland - internasjonal (FEPA) 24. - 28. mai 2017

 Eksponater - pr klasse

 Eksponater - pr land

 Eksponater - alfabetisk utstiller

 Litteratur - eksponatene

 Komplett resultatliste

 De norske resultatene fra FEPA-utstillingen Finlandia 2017:
 Tom Komnæs: "Norwegian Skilling Covers – domestic and abroad", mesterklasse, stor gull, kandidat til Grand Prix
 Turid Veggeland: "Bitter Pills and strong Drops", motiv, gull 93p
 Terje Heskestad: "Postal History from the Southern Coast of Norway until GPU", posthistorie, gull 92p + ærespris for materiale
 Audun Hanstveit: "Development of postal services for the conveyance of domestic and foreign mail by a west Norwegian fjord  system", posthistorie, stor vermeil 88p
 Eigill Trondsen: "Norwegian Registered Mail 1800–1950’s", posthistorie, stor vermeil 88p
 Hallvard Slettebö: "Zeppelin – the Norway Connection", luftpost, stor vermeil 88p
 Henning Jarle Mathiassen: "Longer, higher, faster – success, trouble and disaster", åpen, stor vermeil 88p
 Georg Størmer: "Norway 1855–68. The First Three Issues", tradisjonell, stor vermeil 87p
 Axel Bromander: "The Seychelles 1843 to KG V", tradisjonell, stor vermeil 86p
 Per-Christian Wallén: "Soviet Censorship during the Great Patriotic War", posthistorie, vermeil 83p
 Jon Klemetsen: "CSR 1918–28", tradisjonell, vermeil 80p
 Karl-Erik L. Olsen: "From Helgø to Skorpa", postkort, stor sølv 76p
 Odd Johansen: "Bridges – The fascinating link", motiv, stor sølv 75p
 Jan Lauridsen: "Russia via Vardø", enrammes posthistorie, 86p
 Øyvind Midtlid: "Aalesund preadhesive letters 1848–1854", enrammes posthistorie, 84p

 

   
 Drafnia 2016

 Drafnia 2016 - Drammen - regional utstilling 11. - 13. november 2016

 Utstillingskatalogen

 Reportasje på de svenske forbundssidene

 Artikkel i Drammens Tidende

   
 Philataipei 2016

 Philataipei 2016 Taiwan - internasjonal utstilling 21. - 26. oktober 2016.

   
 Vardø 2016

 Vardø 2016 - Vardø, regional utstilling 7. - 8. oktober 2016

 Oversikt over samlingene

 Resultatliste

   
 New York 2016

 New York 2016 - New York - USA - internasjonal utstilling (FIP) 28.5 - 4.6.2016

 Oversikt alle utstillere

 Resultater norske utstillere

 Hele resultatlisten

   
 Postex 2016  Postex 2016 - nasjonal - kun bedømmelse 22. mai 2016
   
 Nordia 2016

 Nordia 2016 - Jysväskylä Finland - nordisk utstilling 8. - 10. april 2016

 Eksponater

 Resultatliste

 Grand Prix Nordia : Erkki Toivakke : Finland 1856-1875.
 Grand Prix International : Jan-Olof Ljungh : From NDP to UPU. Letters sent to overseas Distinations 1868-1875.
 Grand Prix Nordique : Tom Lauridsen : Danmarks og DWI's tofarvede frimærker "omvendte serien"
 Grand Prix National : Hannu Kauppi : Finland, M-1930 definitive series. 

   
 Nordia 2015

 Nordia 2015 - Stockholm Sverige -nordisk utstilling 30. oktober - 1. november 2015

 Utstillingskatalog

 Vinner av mesterklassen ble  Petter Wittsten med Sweden 1855-1872.The First Five Stamp Issue 

   
 Mandal 2015  Mandal 2015 , Mandal - regional utstilling
   
 Singapore 2015

 Singapore 2015 - Singapore - internasjonal utstilling 14.- 19. august 2015

 Total resultatliste pr land

 Total resultaliste pr medalje

 Total resultatliste pr klasse 

 Hallvard Slettebø - "World Scouting" - Stort Gull 96 poeng
 Knut J. Buskum - "The Norwegian Skilling issues on Postal items" - Stort gull 95 poeng
 Turid Veggeland - "Bitter Pills and Strong Drops"- Gull 93 poeng + Special prize
 Bjørn G. Solaas -"Der Deutsche Maler Albrecht Dürer" - Gull 91 poeng
 Hans Blom -"Great Britain -Queen Victoria" - Stor Vermeil - 86 poeng
 Georg Størmer -"The Stamps of South East Europe and Levant 1850-78" - Stor Vermeil - 85 poeng
 Bjørn G. Solaas - "Paloma" -Pablo Picassos Favourite Bird" (1 ramme, deles ikke ut medalje)) Vermeil 84 poeng
 Gunn Nibe - "Care and Nuturing from a Historical Perspective" - Vermeil 83 poeng
 Petter J.Taraldsen "On Tracks" - Vermeil 81 poeng
 Jon Klemetsen - "CRS 1918-1928" - Vermeil 80 poeng

   
 Trondheim 2015

 Trondheim 2015, Trondheim - nasjonal og regional utstilling 5. 7. juni 2015

 Eksponater nasjonal utstilling

 Eksponater regional utstilling

 Mesterklassen ble vunnet av Trygve Karlsen fra Nordenfjeldske Filatelistforening for eksponatet "Ytre Namdal":

   
 London 2015

 London 2015 Europhilex - internasjonal (FEPA)

 London 2015 Resultater pr utstillingsklasse

 Tomas Bolsø: “Some companies which first used Perfins in Denmark” (posthistorie), 76p stor sølv
 Tom Komnæs: “The postal history of Norwegian skilling covers” (posthistorie), 95p stor gull
 Atle Fossmark: “Faroe Islands postal conditions WW II” (posthistorie), 85p stor vermeil
 Eivind Lund: “Use of mail in the coastal town Guayaquil in the period 1780-1865” (posthistorie), 90p gull
 Henning Jarle Mathiassen: “Longer, higher, faster - success, trouble and disaster” (åpen), 92p gull 
 Hallvard Slettebø: “Interrupted mail of Scandinavia” (posthistorie), 90p gull
 Georg Størmer: “The Perkins Bacon years” (tradisjonell), 91p gull
 Per Åge Sørum: “Studies on the production of SG Norway O219 surcharge; 2 on 5 øre magenta” (tradisjonell), 83p vermeil
 Wilfred Wasenden: “British Mail sent to Norway, Denmark and Sweden before 1876” (posthistorie), 85p stor vermeil 

   
 Haldenfil 2015

 Haldenfil 2015 - Halden - regional utstilling

 Oversikt over samlinger

   
 Nordia 2014

 Nordia 2014 - Lillestrøm - nordisk utstilling

 Katalog

 Resultatliste

 Vinner av mesterklassen ble Tom Komnæs "The Postal History of Norwegian Skilling Covers" med et poeng foran Lars Engelbrecht "Bicoloured Postal Stationery of Denmark 1871-1905".
   
 Skagerak 2014  Skagerak 2014, Arendal - regional utstilling
   
 Salon Planete Timres 2014

 Salon Planete Timbres 2014, Paris Frankrike - internasjonal (FEPA)

 Tom Komnæs : "Norwegian skilling covers" (PH) Stor gull 95p + juryens lykkeønskninger
 Turid Veggeland : "Bitter pills and strong Drops" (PH) Stor gull 95p
 Terje Heskeland : "Postal history on the South Coast of Norway until 1875" (PH) Gull 93 p + ærespris
 Michel Lascombe : "Hambourg sous l'occupation fraçaise 1806-1814" (PH) Stor vermeil 87 p
 Hallvard Slettebø : "Norway ? the Zeppelin connection" Stor vermeil 86p
 Per-Christian Wallen : "Norway at War ? Extra ordinary actions on mail from Norwegians" (PH) Stor sølv 77p
 Erling Johan Aune : "Suriname, the postal development" (PH) Stort sølv 75 p

   
 Frefil 2013 Frereg 2013  Frefil 2013 - Fredrikstad - nasjonal utstilling Frereg 2013 -regional utstilling
   
 Varanger 2013  Varanger 2013 - Vadsø - regional utstilling
   
 Nordia 2013  Nordia 2013 - Island - nordisk utstilling (norske resultater)
   
 Rogaland 2013  Rogaland 2013 - Stavanger - en-rammers nasjonal og regional utstilling
   
 Tromsø 2012  Tromsø 2012 - Tromsø - regional utstilling
   
 Nordia 2012  Nordia 2012 - Roskilde Danmark - nordisk utstilling
   
 Sørland 2012

 Sørland 2012 - Kristiansand - nasjonal utstilling

 Juryrapport   Resultatliste 

   
 Indonesia 2012

 Indonesia 2012 - internasjonal utstilling

 Øystein Grøntoft «Madagascar 1825-1935», tradisjonell, stor vermeil 87p
 Frank Gilberg «Fredersdorf (bei Berlin)», tradisjonell, stor vermeil 85p
 Knut Fr. Knutzen «The Norwegian Skilling Issues», tradisjonell, gull 90p
 Jan Ødegaard «The Use of the Norwegian 1877-1878 Posthorn Issue», posthistorie, stor vermeil 86p
 Tønnes Ore «Carpatho-Ukraine», posthistirie, gull 90p
 Helge Rune Grastveit «Pretty Polly», motiv, gull 91p
 Inge Johansen «The Story of the Non Polluting Two-Wheeler", motiv, vermeil 80p
 Bjørn Gunnar Solaas «Albrecht Dürer - Produkt und Gestalter seiner Zeit», motiv, gull 91p
 Ine Lund «Gymnastics», ungdom, stor sølv 77p
 Tord Meling «Sheets from my Collection of the Faroe Islands», ungdom, vermeil 83p
 Trym Meling «George Washington», ungdom, vermeil 81p
 Wilfred Wasenden «The War 1807-1814», en-rammes posthistorie, gull 92p + ærespris

   
 Lister 2002  Lister 2012 - Farsund - regional utstilling
   
 Filos 2011  Filos 2011 - Oslo - regional utstilling
   
 Bergen Hundre  Bergen Hundre, Bergen - nasjonal utstilling
   
 Nordia 2011  Nordia 2011, Jyväskyla, Finland - nordisk utstilling (norske resultater)
   
 Indipex 2011

 Indipex 2011, New Delhi, India - internasjonal (FIP)

 Eivind Lund: Classic Ecuador 1865-1881 (TR) 95 stor gull
 Helge Rune Grastveit: Pretty Polly (TH) 92 gull
 Knut Fr. Knutzen: The Norwegian Skilling Issues (TR) 91 gull
 Tønnes Ore: Banat and Bacska (PH) 90 gull
 Frank Gilberg: Fredersdorf (Bei Berlin) (TR) 90 gull
 Øystein Grøntoft: Madagascar 1825-1935 (TR) 88 stor vermeil
 Ivar Sundsbø: AV2 and Air-Transit Markings on air mail (AE) 85 stor vermeil
 Ole-Fredrik Olsen: Father of the Nation (TH) 70 sølv

   
 Frefil 2010  Frefil 2010, Fredrikstad - nasjonal utstilling
   
 Sandnes 2010  Sandnes 2010, Sandnes, regional utstilling
   
 Portugal 2010

 Portugal, Lispoa - internasjonal (FIP)

 Arne Thune-Larsen: The postal communication between Norway and France up to U.P.U. (PH) 92 gull
 Petter E. Pedersen: Norway Posthorn in Roman Capitals (TR) 91 gull ærespris
 Terje Heskestad: Postal History at the south coast of Norway up to 1878 (PH) 91 gull
 Bjørn Gunnar Solaas: Albrecht Dürer - Product and model of his time (TH) 90 gull
 Per Erik Knudsen: Danish Locals, the copenhagen area (TR) 88 stor vermeil
 Knut V. Buskum: Norway - the Skilling stamps used on postal items (PH) 88 stor vermeil
 Tore Gjelsvik: Nordland Post Office - on land and at sea (LI) 88 stor vermeil
 Knut Richard Rasmussen: Norwegian Air Mail 1920-1945 (AE) 85 stor vermeil
 Dag Røhjell: Commonwealth of Australia (TR) 78 stor sølv

   
 Frimerker i Sentrum 2010  Frimerker i Sentrum 2010, Oslo, nasjonal enrammers utstilling
   
 Ålesund 2010  Ålesund 2010, Ålesund regional utstilling
   
 Nordia 2010

 Nordia 2010 Borås, Sverige nordisk utstilling (norske resultater)

   
 London 2010

 London 2010, London - internasjonal (FEPA)

 Jan Ødegaard: The use of the Norwegian 1877-79 Posthorn Stamps (PH) 90p gold
 Tore Gjelsvik: The Nordland Post Office on Land and at Sea (LI) 88p large vermeil
 Ivar Sundsbø: Protectorate Bohemia and Moravia Postal History 1938-1945 (PH) 88p large vermeil
 Oslo Filatelistklubb: Norgeskatalogen 2010 (LI) 87p large vermeil
 Per Erik Knudsen: Danish locals - the Copenhagen area (TR) 82p vermeil
 Oddvar Jan Melsæter: Local Mail in Occupied Poland 1915-1918 (TR) 82p vermeil
 Gerd Andersen: More to Pay (PH) 80p vermeil
 Tore Gjelsvik: Jernbane og post gjennom Meråker (LI) 77p large silver

   
 Antverpia 2010

 Antverpia 2010, Antwerpen, Belgia - internasjonal (FEPA)

 Tor Odd Braseth: Stenkjer (PH) 80p, vermeil
 Tore Gjelsvik: The Nordland Post Office on Land and at Sea (LI) 85p, stor vermeil
 Tore Gjelsvik: Jernbane og post gjennom Meråker (LI) 77p, stor sølv
 Johnny Haugen: The decision is... Lillehammer (OP) 72p, sølv
 Knut Fr. Knutzen: From Norway No. 1 through Shaded Posthorn (TR) 88p, stor vermeil
 Henning Jarle Mathiassen: Longer, higher faster - success trouble and disaster (OP) 78p, stor sølv
 Tønnes Ore: Carpatho-Ukraine (PH) 82p, vermeil
 Hallvard Slettebø: World Scouting (TH) 95p, stor gull
 Per-Christian Wallén: Soviet Censorship during the Great Patriotic War (PH) 80p, vermeil 
 Wilfred Wasenden: Queen Victoria (TR) 83p, vermeil

   
 Haldenfil 2010  Haldenfil 2010, Halden, regional utstilling
   
 Birdpix 6

 Birdpix 6, Antwerpen, Belgia - internasjonal fuglemotivutstilling

 Kjell Breivik: Aves Norvegicae (TH) 81p, stor vermeil
 Helge Rune Grastveit: Pretty Polly (TH) 93p, stor gull og ærespris

   
 Bergen 09  Bergen 09, regional utstilling
   
 Hålogaland 09  Hålogaland 09, Harstad, regional utstilling
   
 Bulgaria 2009

 Bulgaria 2009, Sofia - internasjonal (FEPA)

 Svein Arne Hansen: Le Ville D’Orleans gull 92p.
 Tønnes Ore: Carpatho-Ukraine gull 91p.
 Bjørn Gunnar Solaas: Der Deutsche Maler Albrecht Dürer gull 90p og ærespris.
 Frank Gilberg: Fredersdorf (bei Berlin) stor vermeil 88p.
 Knut-Fredrik Knutzen: From Norway No1 through Shaded Posthorn stor vermeil 88p.
 Wilfred Wasenden: Queen Victoria stor vermeil 88p.
 Tor Odd Braseth: Steinkjer stor vermeil 88p.
 Helge Rune Grastveit: Pretty Polly stor vermeil 88p.
 Tore Gjelsvik: The Nordland Post Office stor vermeil 88p.
 Per Erik Knudsen: Danish locals, the Copenhagen area stor vermeil 87p.
 Bjørn H. Bakken: Bulgaria 1878-1945, National Liberation and Human Tragedies vermeil 87p (stor vermeil ikke tildelt i åpen   klasse).
 Ivar Sundsbø: Postal History of Bohemia & Moravia 1938-1945 stor vermeil 85p.
 Tore Gjelsvik: Jernbane og post gjennom Meråker stor sølv 77p. 

   
 Nordia 2009  Nordia 2009, Island nordisk utstilling
   
 IBRA 09  IBRA 09, Essen, Tyskland - internasjonal (FEPA)
   
 China 2009

 China 2009, Luoyang, Kina - internasjonal (FIP)

 Hallvard Slettebø: World Scouting (TH) Stor gull 95 p
 Gunnar Loshamn: Danish West Indies Mails 1754-1879 (PH) Gull 91 p
 Per-Erik Knudsen: Danish locals, The copenhagen Area (TR) stor vermeil 88 p + juryens lykkønskninger
 Tore Gjelsvik: The Nordland Post Office (LI) Stor vermeil 88 p
 Ingolf Kapelrud: Man's Exploration and conquest of space, Target - The moon (TH) Stor sølv 78 p

   
 Nordia 2008  Nordia 2008, Stavanger Nordisk utstilling
   
 WIPA 2008

 WIPA 2008, Wien Østerrike - internasjonal (FEPA)

 Tore Gjelsvik: The Nordland Post Office, Stor vermeil 88 p
 Eivind Lund: Ecuador, Stor vermeil 87 p
 Turid Veggeland: Bitter Pills and strong Drops, Stor vermeil 85 p
 Oddvar Jan Melsæter: Galizien, Stor sølv 77 p
 Georg Størmer: The stamps of the old Levant, Stor sølv 76 p

   
 Praga 2008

 Praga 2008, Praha, Tsjekkia - internasjonal (FIP)

 Tønnes Ore: Carpatho-Ukraine, Stor vermeil 88 p
 Tore Gjelsvik: The Nordland Post Office, Stor vermeil 87 p
 OFK: Norgeskatalogen 2008, Stor vermeil 87 p
 Terje Heskestad: Postal History of the South Coast of Norway, Stor vermeil 87 p
 Knut Buskum: Norway, the Skilling Issues, Stor vermeil 85 p
 Ivar Sundsbø, Bohemia & Moravia Postal History 1938-1945, Stor vermeil 85 p
 Frank Gilberg: Fredersdorf (bei Berlin),Vermeil 83 p
 Oddvar Jan Melsæter: Local Mail in Occupied Poland 1915-1918, Vermeil 82 p
 NF: Håndbok III a, Vermeil 81 p 
 NF: Håndbok VIII, Vermeil 81 p

   
 Olympex 2008

 Bejing - internasjonal

 Halvor Kleppen: The World of Skiing (TH) Gull 92 p
 Inge Johansen: The story of the non-polluting two-wheeler (TH) Vermeil 87 p

   
 Efiro 2008

 Efiro 2008, Bucurest, Romania - internasjonal (FIP)

 Svein Arne Hansen: Ville d'Orleans (OF) Gull 94 p, ærespris
 Knut Fr. Knutzen: Norway, No.1 to Shaded Posthorn (TR) Gull 90 p
 Bjørn Gunnar Solaas: Der deutsche Maler Albrecht Dürer -seine Reise in die Niederlande 1520/21 (TH) Gull 90 p
 Wilfred Wasenden: Queen Victoria (TR) Stor vermeil 88 p
 Eivind Lund: Ecuador 1865 - 1881 (TR) Stor vermeil 88 p
 Tønnes Ore: Bánát and Bácska (PH) Stor vermeil 88 p
 Tore Gjelsvik: The Nordland Post Office, on Land and at Sea (LI) Stor vermeil 88 p
 Frank Gilberg: Guatemala (PH) Stor vermeil 87 p
 Petter E. Pedersen: Norway Posthorn in Roman Capitals (TR) Stor vermeil 86 p
 Turid Veggeland: Bitter Pills and strong Drops (TH) Stor vermeil 86 p
 Oslo Filatelistklubb: Norgeskatalogen 2008 (LI) Stor vermeil 86 p
 Bjørn H. Bakken: Bulgaria 1878 - 1946: National Liberation and Human Tragedies (OP) Vermeil 84 p
 Ivar Sundsbø: Romania, Regent Portraits 1864 - 1890 (TR) Sølv 70 p
 Oddvar Jan Melsæter: Poland up to 1924 (TR) Sølv 70 p

   
 Salon du Timbre et de I'Ecrit 2008

 Salon du Timbre et de I'Ecrit, Paris - internasjonal (FEPA)

 Gunnar Loshamn: Danish West Indies Mails (PH) Gull 91 p
 Hallvard Slettebø, Interrupted Mail of Scandinavia (PH) Stor vermeil 85 p
 Oddvar Jan Melsæter, Die Währungsreform in Polen 1950 (TR) Vermeil 83 p
 Line H Fomenko, In the World of Butterflies (TH) Vermeil 80 p
 Johnny Haugen, Postage due markings of Norway (PH) Stor sølv 75 p

   
 Israel 2008

 Israel 2008, Tel Aviv - internasjonal (FIP)

 Eivind Lund: Ecuador 1865-1891 (TR) Stor Vermeil 88 p
 Tore Gjelsvik: The Nordland Post Office on Land and at Sea (LI) Stor Vermeil 88 p
 Wilfred Wasenden: Letters in the 1700's handled by Norwegian Post or forwarded by Courier (OF) Vermeil 87 p
 Oslo Filatelistklubb: Norgeskatalogen Stor Vermeil (LI) 86 p
 Helge Rune Grastveit: Pretty Polly (TH) Vermeil 84 p
 Turid Veggeland: Bitter Pills and strong Drops (TH) Vermeil 83 p
 Tønnes Ore: Fiume (PH) Stor Sølv 78 p
 Johnny Haugen: Postage Due Markings of Norway (PH) Stor Sølv 77 p 
 Ole Fredrik Olsen: Father of the Nation (TH) Sølvbronse 68 p

   
 Agder 08  Agder 08, Kristiansand regional utstilling
   
 Mossfil 07  Mossfil 07, Moss - regional utstilling
   
 Filos 2007  Filos 2007, Lillestrøm Nasjonal utstilling
   
 Bofilex 07

 Bofilex 07, Sverige - nasjonal utstilling

 Tomas Bolsø: Noen danske perfins, 71 p, stor sølv
 Ivar Orrestein Farstad: Cypriot post development, 65 p, sølv

   
 Reysyn 2007

 Reysyn 2007

 Hallvard Slettebø, Interrupted mail of Scandinavia (PH), 85 G SP

   
 Hunfil 2007

 Hunfila 2007, Ungarn - internasjonal (FEPA)

 (Legg merke til at medaljene er på nasjonalt nivå)
 Per Erik Knudsen, "Danish locals, Copenhagen area" (TR), 92 LG SP
 Tore Gjelsvik, "Norway - The Skilling Oscar stamps" (LI), 86 G SP
 Tore Gjelsvik, "The Nordland Post Office - on Land and at Sea" (LI), 85 G
 Tønnes Ore, "Banat and Backa" (PH), 85 G
 Oddvar Jan Melsæter, "Die Währungsreform in Polen 1950" (TR), 79 V 
 Ole-Fredrik Olsen, "Father of the Nation" (TH), 72 LS

   
 Vardø 07  Vardø 07, regional utstilling
   
 Frimerker i Sentrum 2007  Frimerker i Sentrum 2007 Oslo regional enrammers utstilling
   
 St. Petersburg 2007

 St. Petersburg 2007, Russland - internasjonal (FIP)

 - Tønnes Ore, "Trieste", PH, 95p stor gull
 - Knut-Fr. Knutzen, "From Norway No 1 through shaded posthorn", TR, 88p stor vermeil
 - OFK, "Norgeskatalogen 2007", LI, 86p stor vermeil
 - Knut J. Buskum, "Norway – the Skilling issues", TR, 83p, vermeil
 - Frank Gilberg, "Guatemala 1797-1902", PH, 80p vermeil
 - Oddvar Jan Melsæter, "Local mail in occupied Poland 1915-1918", TR, 80p vermeil
 - Per-Christian Wallén, "Soviet Censorship WWII", PH, 78p stor sølv
 - Gunnar Øra, "Navigare necesse est…", TH, 76p stor sølv

   
 Sørland 07  Sørland 07, Kristiansand nasjonal enrammers utstilling
   
 Lister 07  Lister 07 Farsund, regional utstilling
   
 Drafnia 2006  Drafnia 2006, Drammen regional utstilling (mangler resultatliste)
   
 Belgica 2006

 Belgica 2006 Belgia - internasjonal (FIP)

 Motivklasse:
- Bjørn Gunnar Solaas, Albrect Dürers reise til Nederlandene, 86 LV
- Turid Veggeland, Bitter pills and strong drops, 82 V
- Inge Johansen, The story of the non-polluting two-wheeler, 75 LS
 Ungdomsklasse:
- Jostein Taraldsen, Jernbanen - et mye brukt forbindelsesledd over hele verden, 70 S
 Åpen klasse: (Her var det tre medaljer: 100-90 G, 89-75 S, 74-60 B)
- Oddvar Jan Melsæter, A Tribute to Johann Gutenberg, 86 S
 En-rammes klasse: (Her var det fire medaljer: 100-90 G, 89-80 V, 79-70 S, 69-60 B)
- Ivar Sundsbø, Theresienstadt, 81 V
- Wilfred Wasenden, Letters in the 1700's, 81 V
- Christoffer Kahrs, Tyske brevkort brukt i Estland, 78 S

   
 Nordia 2006  Nordia 2006 Finland nordisk utstilling (mangler resultatliste)
   
 Norfilex 06  Norfilex 06 Trondheim nasjonal utstilling
   
 Espana 06

 Espana 06 Spania - internasjonal (FIP)

 Tønnes Ore  : Bánát and Bácska  - PH 90 G
 Petter E. Pedersen : Norway Posthorn in Roman Capitals TR - 87 LV
 Bjørn Schøyen : The Private Local Posts of Norway, 1850 to 1913 TR - 86 LV
Oslo Filatelistklubb : Norgeskatalogen 2006 LI - 86 LV
 Ingolf Kapelrud : Man's Exploration and Conquest of Space.Target - The Moon TH - 75 LS

   
 Washington 2006

 Washington 2006, U.S.A. internasjonal (FIP)

 
 Norske resultater fra FIP-utstillingen i Washington D.C. 27.5.-3.6.2006:
 Bernt J Fossum On Postal Service PH 93 G
 Arne Thune-Larsen The Postal Communication between Norway 
 and France 1740-1880
PH 92 G
 Hallvard Slettebø World Scouting TH 91 G
 Tore Gjelsvik Norway - The Skilling Oscar Stamps LI 87 LV
 Oslo Filatelistklubb Norgeskatalogen 2006 LI 86 LV
 Wilfred Wasenden Letters in the 1700s Handled by Norwegian Post 
 or Forwarded by Courier
OFE 83 V
 Tore Gjelsvik The Nordland Post Office - On Land and at Sea LI 82 V
 Gilberg Guatemala from prestamp to about 1930 TR 79 LS
 Oddvar Jan Melsæter A Tribute to Johann Gutenberg OP 82 S
   
 Oslo 2005  Oslo 2005 Nasjonal utstilling
   
 Berents 2005  Barens 2005 Vardø regional utstilling (mangler resultatliste)
   
 Vestfold 2005  Vestfold 2005 Tønsberg regional utstilling
   
 Brno 2005

 Brno 2005 Tsjekkia - internasjonal (FEPA)

  Bernt J Fossum : On postal service - PH 90 G
 Tore Gjelsvik : Norway number one - the new handbook - LI 90 G
 Tore Gjelsvik : Norway - the Skilling Oscar stamps - LI 88 LV
 Bjørn G. Solaas : Der deutsche Maler Albrecht Dürer - seine Reise in die Niederlande 1520/21 - TH 87  LV
 Knut Fr. Knutzen : From Norway no 1 through shade posthorn - TR 86 LV
 Wilfred Wasenden : Queen Victorica - TR 86 LV
 Arvid Jørgensen : Mail in the Troms region of Norway -up to about 1880 - PH 86 LV
 Arne Thune-Larsen : The postal communication between Norway - France 1744-1880 - PH 85 LV
 Paul H. Jensen : A revenue service of Norway to 1950 - RE 85 LV
 Oslo Filatelistklubb : Norgeskatalogen 2005 - LI 85 LV
 Tønnes Ore : Bànàt and Bàcka - PH 80 V 
 Halvor Kleppen : From military skiing to olympic biathlon - OF 66 B

   
 Haldenfil 2005  Haldenfil 2005, regional utstilling
   
 Espana 04

 Espana 04, Spania - internasjonal (FIP)

 Bernt J. Fossum PH 93 G
 Arvid Gulvik Lie TR 93 G + ærespris
 Paul H. Jensen PS 90 G
 O. J. Melsæter OC 90 G
 I. Sundsbø AE 88 LV + ærespris
 OFK LI 87 LV
 T. Gjelsvik LI 86 LV
 T. Ore PH 85 LV
 W. Wasenden TR 82 V
 NF LI 81 V
 T. Veggeland TH 80 V
 T. Naug TR 75 LS
   
 Le Salon de Timre

 Le Salon du Timbre, Paris - europeisk en-rammers :

Posthistorie - Marius B. Gabrielsen, NRGX.COM  The Postmarks of Christiania, 75 poeng

Motiv - Halvor Kleppen, From military skiing to Olympix biathlon, 74 poeng

Luftpost - Hallvard Slettebø, LZ127 "Graf Zeppelin" and Norway, 75 poeng

Medaljegradene var gull 90-100, sølv 70-89 poeng, bronse 50-69 poeng

   
 Postex 04  Postex 04 Oslo - nasjonal utstilling (mangler resultatliste)
   
 Frefil 03  Frefil 03 - Fredrikstad - nasjonal utstilling
   
 Sandnes 2002  Sandnes 2002 - regional utstilling
   
 Nordia 2002  Nordia 2002 - Kristiansand - nordisk utstilling (resultatliste mangler)
   
 Postex 2001  Postex 2001 Stavanger - nasjonal utstilling (kun bedømming)
   
 Norwex 1997  Norwex 1997 - Oslo - internasjonal utstilling (FIP)